7. oddíl vlčat Sekáči

Vedoucí oddílu:

Petr Šťastný – Medvěd, 22 let, stavař, student – tel. 774 104 645, mail: tokei.no.ugoki@gmail.com

Zástupci vedoucího oddílu:

Radek Havelka, 40 let, geodet

Filip Marek, 45 let, programátor

Luboš Káně, 61 let, stavař

Oddíl:

Členy oddílu jsou kluci ve věku vlčat, tedy cca od 7 do 10 let. Kluci si vytvořili družiny (šestky), ve kterých m. j. spolupracují na plnění úkolů, hrají hry nebo soutěží. V čele každé šestky stojí jeden z jejích členů. Šestky jsou označeny barvami červená, modrá, zelená a mají své vlastní pokřiky. Snažíme se o pestrou činnost, která zahrnuje skautské dovednosti, pobyt v přírodě, manuální zručnost, znalost přírody a její ochranu atd. Snažíme se, aby se kluci vzájemně respektovali, podporovali, aby se učili komunikovat a spolupracovat. Chceme, aby oddíl Sekáčů byl pro kluky bezpečným místem, kde mohou rozvíjet své dovednosti, objevovat svět a prožívat nezapomenutelné společné chvíle. Na schůzkách i výpravách fotíme, fotky jsou k vidění na stránkách střediska.

Oddílové schůzky:

Scházíme se pravidelně každou středu od 17 hodin v klubovně Na Dolíku. Část většiny schůzek probíhá v terénu v Hluchově, v Houštce nebo na dvorku před klubovnou skautů. Potřebujeme tedy, aby kluci na schůzky chodili ve „zničitelném“ oblečení.

Výpravy:

Každý měsíc pořádáme víkendovou výpravu, obvykle přespáváme v klubovně nějakého skautského střediska sídlícího v dosahu atraktivní krajiny.  V květnu a září, pokud je vhodné počasí, stanujeme.