Skautky

Cože? Vy jste o nás ještě neslišeli? My jsme přeci dívčí skautský oddíl ze Staré Boleslavi!

Jsme banda 11-20 ti letých holek, které spolu rostou, učí se novým věcem a které se nezaleknout žádného dobrodružství. Některé z nás jsou mistryně v sekání dřeva, jiné mají talent na výzdobu podsadového stanu. Některé vám předvedou parádní hvězdu a jiné naopak s radostí povyprávějí o skautské historii.

V čele oddílu je Hanička (Hana Chmelová), za kterou stojí oddílová rada, složená z dalších cca. 6 vedoucích. Tihle vedoucí se podílejí na fungování všech 4 družinek, který náš oddíl má. Snaží se děti rozvíjet laskavým a pevným vedením i chytře navrženým programem.

I když to vypadá, že si v klubovně jen hrajeme, tak každou hrou se něco konkrétního učíme. Díky tomu skauty v kolektivu často poznáte, aniž by museli mít kroj. Jsou to aktivní lidé, kterým jde o víc nežjen o sebe. Všímají si, co se děje kolem, a často dění sami mění a zlepšují. Podobně dobře se umí postarat i sami o sebe. Skauti a skautky totiž odmala trénují život ve skupině. Umí se tak nejen přizpůsobit, ale i jasně vyjádřit a prosadit. Také se díky pevným vazbám v oddílu jen málokdy cítí sami.