Informace pro rodiče skautů

• Oddílový vedoucí: Vojta Káně, tel. 732 947 790, mail vojtech.kane@skaut.cz
    • 23 let, student MFF UK
    • Vůdcovská zkouška, kurz Zdravotník zotavovacích akcí
  • Zástupce oddílového vedoucího: Adam Jahoda, tel. 731 179 814, mail adam.jahoda@skaut.cz
    • 19 let, student MFF UK
    • Čekatelská zkouška, kurz Zdravotník zotavovacích akcí
  • Vedoucí  z řad nejstarších členů oddílu Vašek, Petr a Jára.
  • Mladší vedoucí (patroni) David, Jakub K., Hans a Mišmaš podporují družinové rádce a podílejí se na přípravě činnosti oddílu.

Oddílové schůzky

V pondělí ve stanovených termínech (většinou první pondělí v měsíc) od 18 do 19.30 hod. v oddílové klubovně ve spodním patře v budově na Dolíku.

Družinové schůzky

Obvykle probíhají v týdnech, kdy není oddílová schůzka a trvají 1,5 hodiny. Družinové schůzky vedou rádci družin. Část schůzek obvykle trávíme venku. Prosíme, přizpůsobte jejich oblečení aktuálnímu počasí a aktivitám, při kterých se lze i zamazat. Budeme vám vděční, když dohlídnete na to, aby váš skautík měl s sebou na schůzku poznámkový blok vyhrazený pro schůzky a výpravy, tužku a brožurku SKAUTSKÁ STEZKA.

Družina den začátek kde
Štíři čtvrtek 18.00 oddílová klubovna
Gepardi pondělí 18.00 oddílová klubovna
Orli pondělí 16.00 oddílová klubovna

Klubovna našeho oddílu je Na Dolíku.

Patroni družin (mladší vedoucí) a rádci

Rádci a podrádci přijali náročnou úlohu připravovat a vést schůzky, patroni je podporují a pomáhají zajistit bezpečnost účastníků.

Družina rádce podrádci patroni
Orli Vašek, Mišmaš, Jakub L.
Štíři Matěj Př. Jakub L. Vašek, Adam, Petr
Gepardi Matěj Pe. Harry, Vojta M. David, Jakub K., Hans
Panteři Jakub K. David, Vojta P. Jára

Výpravy

Výpravy jsou nedílnou součástí naší činnosti. Po táboře druhou nejdůležitější. Kluci si v praxi  vyzkouší všechny věci, o kterých si v klubovně můžeme jen povídat nebo je zkoušet jen omezeně.  Třeba jak sbalit správně batoh na výpravu můžeme znát teoreticky, prakticky si to na schůzce můžeme zkusit, ale až při puťáku, kdy budou zbytečnosti na zádech těžknout a špatně sbalený ešus bude do zad tlačit, si skauti uvědomí, co příště nechat doma a co s sebou vzít, a jak to do batohu naskládat.