Skauti

Kluci z druhého stupně základní školy.

Mladým skautům vytváříme prostředí, ve kterém se učí od sebe navzájem. Ti zkušenější si mohou vyzkoušet řídit i tým lidí – naučit se zodpovědnosti za druhé, podílet se na vedení svých vrstevníků. Stávají se spolehlivějšími, získávají samostatnost a sebedůvěru.

Skautský oddíl je pro děti bezpečné zázemí a ideální místo pro vznik přátelských vazeb – tak důležitých hlavně
v období dospívání. K lepšímu pochopení propojeného světa přispívá i účast na mezinárodních akcích a setkání se skauty z jiných zemí. Při akčních hrách v přírodě se děti stávají, kým chtějí – oblíbeným hrdinou z knížky, známým sportovcem, inspirativním umělcem. Učí se získávat informace a nakládat s nimi, řeší problémové situace, komunikují, prezentují své výtvory. Principy zážitkové pedagogiky – učení prostřednictvím aktivní činnosti – jsou ve skautském hnutí již od jeho počátků. Dospívající mládež si z programů odnáší daleko více, když získá poznatky na základě vlastního zážitku a osobní zkušenosti. Jde o to vyrazit ven – být aktivní, překonávat překážky, mít radost z úspěchu, poučit se z nezdaru.

Oddíl tvoří družiny Zlatých Hadů, Panterů, Štírů a Gepardů. Každý týden se skauti schází na svých družinových schůzkách pod vedením rádců. Jednou za měsíc se pak schází celý oddíl na oddílové schůzce. Každý měsíc se snažíme vymýšlet nějakou jednodenní či víkendovou akci, ať už družinovou či oddílovou. V létě jezdíme na 14 denní tábor.